Tepelná čerpadla máme skladem! Neváhejte a kontaktujete nás...

Rekuperační jednotka
Jablotron FUTURA

Plíce Vašeho domova

Rekuperace - Co to je a proč jí pořídit?

Současné novostavby i nově rekonstruované domy s kvalitně izolovaným obvodovým pláštěm, se velmi často potýkají s nadměrnou vlhkostí interiéru. Ta je způsobena nedostatečným větráním. Přílišná vlhkost může negativně ovlivnit nejen stavbu samotnou, ale především Vaše zdraví a vitalitu. Optimálním řešením je řízené větrání s rekuperací.

Rekuperační jednotka zabezpečí přirozené větrání Vašeho nového domova. Např. nízkoenergetická novostavba sama o sobě si s větráním jinak ani neporadí. Při řízeném větrání s rekuperací je vydýchaný vzduch zevnitř kontinuálně vyměňován za čerstvý a čistý vzduch zvenku. Přiváděný vzduch získává od vzduchu odváděného převážnou část jeho tepla, a díky použité filtraci je také zbaven prachu, pylu a alergenů. Jednoduše všeho, co byste při větrání okny rádi nechali venku.

Větrání obytného prostoru tedy probíhá se zavřenými okny.

Řízené větrání s rekuperací Vám však nijak neomezí blízké soužití s okolní přírodou, ani poslech zpěvného ptactva. Otevřít okna si totiž můžete, kdykoliv chcete. Ta hlavní výhoda je přesně opačná. V období, kdy je žádoucí udržovat tepelnou energii uvnitř domu a s teplem zacházet maximálně úsporně, jednoduše kvůli větrání vůbec otevírat nemusíte! Větrání za Vás obstará FUTURA, zcela automaticky a podstatně úsporněji, než jak byste to mohli docílit větráním okny. Výkon rekuperační jednotky se automaticky přizpůsobí Vašim požadavkům na kvalitu vnitřního prostředí, a to na základě informací z čidel CO2.

Analogie s plícemi není náhodná. Rekuperační jednotka tvoří skutečné plíce Vašeho domova. A stejně tak i pracuje. V zimě můžete udržet déle teplo uvnitř, na jaře udržet venku poletující prach a pyl a při tom stále uvnitř dýcháte čerstvý vzduch.

Futura

Rekuperační jednotka Jablotron Futura vyniká nad konkurencí hned v několika směrech...

Bezkonkurenčně nejnižší spotřeba v mrazech

Jednotka Jablotron Futura opravdu ukáže, co umí, především v zimě, tedy v období, kdy je rekuperace nejvíce zapotřebí, a to minimalizací energetické spotřeby. Díky jedinečné konstrukci, která dokonale využívá fyzikálních zákonů, funguje jednotka i za silných mrazů bez jinak nezbytného předehřevu a bez rozvážení ventilátorů.

Opravdový vnitřní komfort bez přesoušení

Zařízení automaticky zajistí ve Vašem domě optimální vlhkost, a to pomocí řízeného entalpického výměníku. Optimální vlhkost je důležitá hlavně pro Vaše zdraví, ale ocení ji také Váš dřevěný nábytek, podlahy a rostliny.

Autonomní chod

Jednotka není hloupá, sama si řekne o servisní zásah či výměnu zanesených filtrů. Je vybavena funkcí automatického čištění rekuperačního výměníku, čímž udržuje jednotku ve skvělém technickém stavu a zjednodušuje pravidelnou údržbu. Pomocí CO2 senzoru ve standardní výbavě zase plynule přizpůsobuje větrací výkon Vašim požadavkům na kvalitu vnitřního prostředí.

Rozsáhlá základní výbava

Standardní cena obsahuje bohatou nadstandardní výbavu, včetně pětileté záruky, pylových filtrů F7, senzoru CO2 v nástěnném ovladači, přídavného topení a kompletní správy jednotky pomocí mobilní aplikace. Jednotku je možné rozšířit o další funkce - lze připojit až 3 nástěnné ovladače, 8 CO2 senzorů a přídavné chlazení.

CoolBreeze

Entalpický chladicí modul CoolBreeze, jehož primární funkcí je eliminace tepelných zisků větráním v letním období. Je specificky designován a určen především pro pasivní domy, jejíchž obvodová obálka je dokonale izolována a solární zisky v horkých letních dnech minimalizovány.

Jednoduché ovládání

Jednotku lze ovládat pomocí nástěnného ovladače Alfa s jednoduchým kolečkem nebo pohodlně odkudkoliv v mobilní aplikaci MyJABLOTRON, která Vás navíc informuje o chodu a spotřebě Vaší rekuperační jednotky.

AllTech s.r.o. Rekuperace Jablotron Futura

Zónové větrání VarioBreeze™

Dostupné v roce 2020 i pro zpětnou doinstalaci.

Větrání je směřováno tam, kde je potřeba. Díky zónové regulaci VarioBreeze™ zajistíme větrání v požadované intenzitě, a to dokonce i se zařízením o menším nominálním výkonu. Rekuperační jednotka pracuje delší dobu v minimálním výkonu. Její parametry, jako účinnost, celková spotřeba a hlučnost, jsou po většinu doby provozu optimalizovány.

Možnost přímého napojení digestoře Faber

V nízkoenergetických domech vybavených řízeným větráním nelze použít digestoř s odtahem, protože by narušila tlakovou rovnováhu uvnitř domu a tím také provoz rekuperační jednotky.

Řešením je digestoř Faber s úpravou pro přímé napojení do rekuperačního systému - s přídavným filtrem pro zachycení i těch nejjemnějších mastných částic. Páry a pachy z varné zóny odsává tato digestoř pomocí rekuperace Futura mimo dům.

Také Vás FUTURA ohromila?